Розділи сайта
Скачать TIGER CMS
Новини школи
Медична сестра інформує

 

Вакцинація КПК

 

 Інформаційний дайджест в рамках інформаційного марафону "Дбаємо про фізичне здоров'я та психологічний імунітет"

 

 

 

 

 

 

 

  •  

 

 

 

8,5 тисячі українців захворіли на кір з початку року - лише вакцинація може захистити від захворювання

22 січня 2019

172

За оперативними даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, за 3-й тиждень 2019 року на кір захворіли ще 3 450 людей - 1 502 дорослих та 1 948 дітей. Щеплення - єдиний надійний захист від кору, навіть якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності.

Минулого тижня від ускладнень кору померло троє українців. МОЗ України висловлює співчуття рідним.

Загалом цього року від ускладнень кору померло вже п'ятеро людей. У 2018 році кір забрав 16 життів.

Із 28 грудня 2018 р. до 18 січня 2019 р. на кір в Україні захворіли вже 8 498 людей - 3 537 дорослих та 4 961 дитина. У загальних цифрах найвищі показники захворюваності у Львівській (загалом 1 559 людей: 544 дорослі та 1 015 дітей), Рівненській (827: 257 дорослих та 570 дітей), Вінницькій (813: 341 дорослий та 472 дитини), Хмельницькій (629: 332 дорослі та 279 дітей) областях та м. Київ (673: 356 дорослих та 317 дітей). 

Найчастіше хворіють діти, які не отримали другу дозу КПК вчасно. У рамках посиленої імунізації станом на 17 січня частка дітей, які отримали пропущену першу дозу КПК, становить 58,1% (найменше - у Черкаській, Чернівецькій, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях). А частка тих дітей, які надолужили дві дози, іще менша - 47,6% (найменше - у Чернігівській, Тернопільській, Чернівецькій, Закарпатській та Івано-Франківській областях). Ризик захворіти збільшується і через перебування дітей у школах та дитячих садках. Тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

Кір - надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев'ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень - пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку - енцефаліту тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору - вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

МОЗ України ініціювало надзвичайні заходи для захисту від кору. У січні у Львівській області розпочато фактично спецоперацію для підвищення рівня імунізації дітей від 6 до 18 років, які пропустили планові щеплення з будь-яких причин. Надзвичайні заходи з імунізації дітей, що розпочнуться у школах Львівської області вже у другій половині лютого, заплановано також в інших областях України.

Міністерство охорони здоров'я закликає батьків обов'язково вакцинувати дітей відповідно до термінів Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику - військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики. Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров'я українців - усіх разом і кожного зокрема - залежить від рівня охоплення щепленнями у країні.

Якщо ви контактували із хворим на кір, убезпечити чи значно знизити ризик захворювання може вакцинація. Зверніться до свого лікаря - терапевта чи сімейного лікаря, щоб з'ясувати, чи маєте ви достатній захист від кору і чи треба вам зробити щеплення якнайшвидше.

Станом на 17 січня 2019 р. в Україні наявні 933 352 дози вакцин проти кору, паротиту і краснухи виробництва Бельгії та США.

Перевірити кількість вакцин у вашій області можна у таблиці. Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з'ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров'я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja.

Докладно, що робить МОЗ України для подолання кору і що може зробити кожен: https://bit.ly/2OFOSG3.

Докладно про кір та вакцинацію проти кору: https://bit.ly/2Dok6Qh.

  

Епідемічна ситуація з грипу та ГРВІ у Вінницькій області станом на 04.01.2019 року

ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» спільно з Департаментом охорони здоров'я облдержадміністрації  здійснюється постійний моніторинг стану захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

Впродовж 1-го  тижня 2019 року  захворюваність на дані інфекції в порівнянніі з попереднім тижнем, знизилась на 9,2 % і  склала  579,8 випадки на 100 тис. нас., при епідемічному порозі  694,3  випадків  на 100 тис. нас.  Захворюваність була на 16,5 % нижчою епідемічного порогового рівня. Впродовж тижня за медичною допомогою  з приводу  ГРВІ звернулось 9297 осіб серед захворілих  5059 (54,5%) дітей.  Було госпіталізовано 469 осіб в т. ч. 331 дитина. Летальних випадків не зареєстровано.

Найбільші рівні захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції реєструвались в м. Вінниці, м. Ладижин, Бершадському, Тиврівському та Ямпільському районах.

З початку епідемічного сезону у вірусологічній лабораторії ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» методом люмінесцентної мікроскопі досліджено матеріал від 22 осіб. Отримано

3 позитивних результатина  РС-вірус, 2 на аденовірус та 1 на вірус парагрипу.  Методом  ПЛР  досліджено 25 зразків матеріалу, у 9 випадках було виділено вірус грипу типу А. Проведено 3 серологічних дослідження (парнихсироваток) на грип та ГРВІ, отримано 1 позитивний результат на вірус грипу типу А H3N2.

Для проведення специфічної профілактики грипу вцілому по області  відібрано 14250 осіб з групи ризику. З початку епідемічного сезону щеплено 8333 особи, в т.ч. 1799 дітей.    

 

 

Оперативна інформація про захворюваність на кір у Вінницькій області

Впродовж 1-го тижня 2019 року за оперативними даними в області захворіли на кір 217 осіб, із них 100 дорослих та 117 дітей.

Кількість захворілих в порівнянні з попереднім тижнем залишилась майже на тому ж рівні.

Рівень захворюваності склав 13,7 вип. на 100 тис. нас. Серед захворілих 117 дітей, що становить 40,5 вип. на 100 тис. дитячого населення.

Із всіх захворілих 70 % не були щеплені проти кору.

Випадки кору реєструються в 24 адміністративних територіях області за виключенням Муровано - Куриловецького, Оратівського, Томашпільського, Тульчинського та Ямпільського районів.

Найбільше людей захворіли на кір в м. Вінниця (86 осіб),  Вінницькому районі (30 осіб), Шаргородському районі (13 осіб),  Барському районі (10 осіб), Бершадському районі (10 осіб), Немирівському (9 осіб) та Тиврівському районі (8 осіб).

Спалахи даної інфекцій впродовж 1-го тижня  не були зареєстровані. Летальних випадків не реєструвалось.

Нагадуємо, що єдиним ефективним засобом профілактики кору є вакцинація.

На даний час в усіх лікувально-профілактичних закладах області, які проводять щеплення, є в наявності достатня кількість комбінованої вакцини проти кору. Залишки даного препарату складають 20 900 тис. доз.