Розділи сайта
Скачать TIGER CMS
Новини школи
Про школу

 

 

Комунальний заклад «Вінницький ліцей № 14»

 

Шлях кожної людини починається зі стін рідної школи. Знання і моральні якості, отримані в школі, становлять основу майбутньої особистості. Уже впродовж 146років вчителі школи - сіячі розумного та вічного, займаються вихованням та навчанням дітей.

     Так, у 1865 році на мальовничих берегах Південного Бугу, на землях графа Генріха Грохольського, при храмі Різдва Богородиці була відкрита церковнопарафіяльна школа. Заняття на той час проводили служителі церкви, які викладали незвичні для сьогодення предмети: закон Божий, церковний спів, арифметику, історію церкви та Батьківщини, а також читання та письмо, а головне - вони за це не отримували ніякої платні. Лише в 1884 році було запропоновано ввести платню вчителям цієї школи. У 1886 році було споруджено окремий дерев'яний будинок для школи за кошти громади, а у 1899 році побудоване нове приміщення, яке є частиною сучасного приміщення школи. Як церковнопарафіяльний, заклад проіснував до 1917 року. Цього ж року він був реорганізований у трудову школу та переданий в управління місцевих органів самоврядування. У 1920 році стає П'ятничанською ремісничою (професійною) школою: випускає гончарів, слюсарів, столярів, а в 1923 році вона була перейменована у П'ятничанську єдину трудову школу першого концентру. З 1925 року при школі діє ЛІКНЕП. У часи Великої Вітчизняної війни діяльність школи була призупинена, а її недавні випускники поповнили лави Червоної армії та ополчення. Лише в 1944 році, після визволення Вінниці від німецько-фашистських загарбників, відновлюється навчання. У цьому ж році була перейменована з 23 в школу № 14. У 1954-55 рр. було добудовано актовий зал та декілька класних кімнат. Після прибудови в школі нараховується 8 класних кімнат: є кабінет математики та фізики, початкових класів, комп'ютерний клас, кабінет географії та біології, кабінет світової літератури та англійської мови, обслуговуючої праці, кабінет української мови та літератури . Є також спортивний майданчик.

     Сьогодні у школі 10 класів, в яких навчається 180 учнів. Школа працює в дві зміни. Іноземна мова (англійська) вивчається з 1-го класу. В школі працює 31 працівник, з них 20 вчителів: вищої категорії - 7, вчителів, що мають першу кваліфікаційну категорію - 2, вчителів другої категорії - 5, спеціалістів - 6. Середній вік педагогічних працівників становить 36 років. Очолює колектив директор школи Побережник Олег Сергійович.

     В даний час школа розташована за адресою: вулиця Мічуріна, будинок № 2.

     Сьогодні, коли суспільство потребує особистостей, здатних самостійно мислити, приймати нестандартні рішення, орієнтуватись у сучасному світі, школа перейшла від авторитарного до демократичного навчання, яке опирається на розвиток особистості з високою самооцінкою. Тому основна проблема школи полягає у вивченні методик особистісно-орієнтованого навчання і виховання. Вчителі сучасної школи будують синергетичну модель освіти, яка базується на співпраці учня і учителя. Вчителі школи є активними учасниками педагогічних семінарів, які проводяться в місті з ТРИЗ-педагогіки, наробки якої вводять у свою педагогічну практику вчителі початкової школи.  В рамках методичних тижнів учителі обмінюються досвідом, проводячи уроки з використанням сучасних технологій: інтегровані уроки, уроки мудрості, уроки-ярмарки, подорожі, конференції, КВК.

     Виховна робота в школі здійснюється з метою реалізації Державної національної програми "Освіта України ХХІ ст.". Вирішення завдань виховної роботи здійснюється за напрямками: громадянське виховання, родинно-сімейне, військово-патріотичне, трудове, художньо-естетичне, моральне, екологічне, превентивне, формування здорового способу життя та сприяння творчому розвитку особистості.

     З 2000 року в школі засновано дитяче об'єднання "П'ятничанська Січ" на чолі з Великою Козацькою Радою, яка здійснює самоврядування в школі і будує свою роботу на принципах добровільності, демократії. Дитяче об'єднання живе за власно розробленим та затвердженим Статутом, має свої символи: Гімн, Герб і Прапор. Січ створила курені, які мають свої прапори, пісню, герб, свій девіз та гетьмана - покровителя, з числа видатних українських гетьманів. На чолі Козацької Січі стоїть обраний кошовий отаман. Куренями керують обрані курінні та берегині. Члени П'ятничанської Січі своїми справами не втручаються в політику, не виражають інтересів будь-яких політичних партій і рухів й не виконують ніяких інших доручень. Козаки та берегині живуть під гаслом: "Українець - господар на своїй землі, а інші люди - його брати".

     Школа живе і позашкільним життям. У школі діють гуртки, які сприяють як естетичному розвитку дітей, так і покрашенню їх фізичного розвитку. 

     За час існування школи багато талановитих учителів працювали в її стінах. До книги пошани школи було занесено найкращих педагогів минулих часів. Серед них Закревський П.М. (учитель початкових класів), Черниш М.Й. (учителька біології), Приступ О.Т. (вчитель фізики та праці), Зінець Г.О. (вчитель української мови та літератури), Загоруйко М.В. (учитель мови та літератури), Савіна М.А. (вчитель початкових класів), Ангол Л.О. (заступник директора з НВР та вчитель математики), Радевич О.І. (вчитель хімії та біології). Пишається школа і своїми вчителями-ветеранами: Телень Г.І. (вчитель фізики), Гевел Н.В. (вчитель математики). Вчителі, що працюють в школі на теперішній час, продовжують ту корисну, відповідальну справу, розпочату їхніми попередниками. 

     Пишається школа і своїми випускниками: Кашпенком Василем Петровичем - викладачем та диригентом музичного училища та філармонії м. Житомира, Чернишовим Володимиром Олексійовичем - доцентом кафедри фізики Вінницького педагогічного університету, кандидатом фізико-математичних наук, Танкевичем Євгеном Миколайовичем - науковим співробітником інституту електродинаміки м. Києва, кандидатом технічних наук.

За 150 років свого існування школа випустила у велике життя понад шість з половиною тисяч юнаків та дівчат.

Адреса:  вул. Мічуріна, 2, м. Вінниця, 21010

20.11.2015 року в МПМ "Зоря" відбулось свято "14 школа - це ми!", з нагоди відзначення 150- річчя заснування закладу. Свято відбулось в теплій, родинній атмосфері. Наша школа завжди була багата на креативних вчителів, талановитих випускників, вдячних батьків та творчих дітей. З Днем народження, рідна школо! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урочистості з нагоди ювілею

Відео про школу